Domácí játrovka je prostě jinej level, než to co koupíte v krámě. Vo tým žádná… Dneska si uděláme jednoduchou paštiku čistě jenom z jater (příští se podíváme na zoubek paštice z pečenýho bůčku).

Si nachystejte: česnek (3 stroužky), 1 ks větší cibule, asi 80 ml smetany, celou kostku másla (250 g), lžíci sádla, drcený kmín, sůl, pepř, provensálské bylinky (nebo jiné dle chuti) a kuřecí játra (cca 500 g)

Jak to uklohníme?

Játra propláchneme pod vlažnou vodou, odblaníme a očistíme a pokrájíme na menší kousky. Cibuli a česnek si posekáme najemno. Pokrájenou cibulku si osmahneme na sádle do zlatova po té přidáme játra, opepříme, ochutíme drceným kmínem a restujeme, dokud nejsou játra pěkně opečená ze všech stran. Uvnitř by měly zůstat růžová (takže je nesmíte rozsekat na úplně malý kousíčky)… Vypneme, ale necháme zatím na kamnech. Přidáme máslo pokrájené na menší kousky, provensálské bylinky, česnek, osolíme a přidáme smetanu. Necháme na pánvičce trošku zchladnout (já nechávám pouze do té doby, než se úplně nerozpustí máslo), poté přelijeme do nějaké nádoby, ve které směs rozmixujeme tyčovým mixerem na kaši.

Nakonec plníme do sklenic, či můžete např. vyložit plátky slaniny nějakou formu (srnčí hřbet apod.) a zalít hmotou. V lednici necháme ztuhnout. V lednici takto vydrží v pohodě několik dnů až týdnů. Kdo chce, může ještě ve sklenici zalít sádlem nebo máslem. Výborně chutná s brusinkovou omáčkou a čerstvým domácích chlebíkem.

Paštiku si může udělat podle sebe, můžete přidat nějaký alkohol (před rozmixováním) či různé bylinky, brusinky, mandle… no co vás napadne….

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *