Klasická úprava mletého masa.. chutná teplá k obědu i studená na chlebu… a tahle je prostě luxusní

Ingredience asi pro 4 porce:

Mleté maso mix (vepřové hovězí) – 1 kg; Rohlík – 2 ks; Mléko; Cibule (menší) – 2 ks; Vejce – 2 ks; Sůl; Pepř; Kmín; Majoránka; Česnek – 4 stroužek, kyselé okurky (zavařené)

příprava:

Rohlíky nakrájíme na kostičky, zalijeme mlékem a necháme mléko vsáknout. Do mísy vložíme maso, rohlíkové kostičky i s mlékem a promícháme. Dále přidáme všechny ingredience, vejce, česnek, majoránku, kmín – toto je individuální podle chuti, ale určitě může být více, tím se nedá nic zkazit. A hlavně najemno nasekané kyselé okurky – cca 5 kusů (dle velikosti).
Osolíme, opepříme, promícháme a zaprášíme hladkou moukou.
Je-li směs řidší, přidáme strouhanku. Opět vše promícháme tak, aby se ingredience krásně spojily. Vařečku či lžíci odložíme a hněteme za pomocí rukou, protože v tom spočívá celé tajemství úspěchu. Chce to určitě alespoň 5 minut hnětení, již kompaktní hmotu je dobré rukou nabrat a párkrát s ní „praštit“ na dno misky či na vál. Vše se tím dokonale spojí.
Nakonec utvoříme šišku, kterou dáme do pekáčku potřeného olejem. Do hrnečku si připravíme studenou vodu a povrch sekané kompletně potřeme vodou. Troubu předehřejeme na 200 °C a sekanou asi 10 minut zapékáme, aby se zatáhl povrch. Snížíme teplotu na 150 °C a asi 45 min. za občasného podlévání pečeme do křupava.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *