Photoshop nabízí v nástroji tvar pouze obdélník se zakulacenými okraji, ale co když chceme vytvořit složitější tvar se zakulacenými okraji?

  • nejprve si nakreslíme tvar, kterému později chceme dát kulaté okraje. Využít můžete několika nástrojů, je však nutné pak jednotlivé tvary spojit do jedné vrstvy.
  • přepneme se na paletku KANÁLY, kde vytvoříme nový kanál. Ten bude pochopitelně zcela černý. Nyní bysme si mohli požadovaný tvar také nakreslit a tím přeskočit bod 1), já se ale přepnu zpět do paletky vrstvy a vyberu si celou selekci tvaru, kterému budeme dělat kulaté okraje a přepneme se zpět do paletky KANÁLY.
  • Zde selekci vyplníme bílou barvou
  • Nyní použijeme GAUSSOVSKÉ ROZOSTŘENÍ ve filtrech a určíme si míru rozostření. Čím více bude rozostřovat, tím budou výsledné kulaté okraje (obloučky) větší – záleží na velikosti a rozlišení dokumentu, je třeba zkoušet. Hrany tvaru se rozmažou do stran „do ztracena“
  • Nyní provedeme úpravu úrovně obrázku tak, abychom odstranili rozmazání a dostali krásnou ostrou hranu. Vyvoláme si tedy ÚROVNĚ (CTRL + L nebo Obraz » Přizpůsobení » Úrovně) a zde můžeme postupovat dvěma způsoby. Buď zadáme číselné hodnoty nebo budeme posouvat táhla, abychom dosáhli kýženého výsledku. Ideální a vyzkoušené hodnoty jsou např. 125 / 1 / 130 nebo také 120 / 1 / 135 – tak jak vidíme na obrázku…. No a hotovo 🙂
  • Pak si vyselektujeme náš tvar, přepneme se do paletky vrstvy a dále s tím můžeme pracovat…

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *