Když jsem si lámal hlavu nad tím, jak co nejjednodušeji udělat čárkovanou (nebo tečkovanou) čáru ve Photoshopu, našel jsem pár návodů v angličtině.

  • To mi stačilo, ale časem mi to vypadlo z hlavy… a když jsem to znovu potřeboval, zjistil jsem, že už takový návod existuje i v češtině na blogu Petra Václavka. A protože tento web slouží také jako archiv článků z internetu, tak jej zde pro jistotu uvádím také:
  • Tečkovanou čáru už jsem zvládnul, stačí si vybrat tužku a přes Window/Brushes a nebo klávesou F5 zobrazit nastavení stylu kreslení tužky (brushe) a zaškrtnout a změnit Spacing na vyšší hodnotu – viz obrázek.
  • Čárkovaná čára se vytváří podobně, jen je třeba zvolit správný výchozí tvar nástroje – čtverec. Ten není v základní sadě tvarů, musíte si jej buď přidat – skrývá se pod sadou „Square Brushes“ a nebo sami vytvořit.
  • Pak stačí jen zvolit velikost čtverce (jak velký bude čtverec, tak velká bude čárka), nastavit Roundless na nižší hodnotu (to určuje šířku čárky) a Spacing pro změnu na vyšší hodnotu (představuje mezeru mezi čárkami). Nyní můžete kreslit vodorovné čárkované čáry. Pokud by se vám zachtělo kreslit svisle, je nutné změnit úhel na 90 stupňů.

Původní článek najdete zde

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *