MYŠLENKA – to je hlavně časopis, který vycházel v letech 1995 – 1997 na „Střední pedagogické škole a Gymnáziu“ ve Znojmě (dneska má ta škola hroznej a hlavně dlouhej název, tak proto jsem to vložil do uvozovek:). Kompletní grafické zpracování jsem měl na starosti já. Nejpve jsem to připravoval ve WinTextu602 (ano to byla první windowsácká verze tenkrát populárního MS-DOSovského programu T602), postupem času jsem přešel na Corel Draw verze 3 v kombinaci s Photoshopem verze 4…. a to už je panečku let…

Časopis MYŠLENKA si nebral servítky s nikým a dělal si srandu ze všeho a ze všech. Včetně pedagogů a dalšího personálu školy. Byl svůj a byl nezávislý. Tiskli jsme si jej svépomocí a ve školní kantýně se prodával od 5 do 10 Kč (cena dle počtu stránek). Oficiálně jej vydávala LTD – tedy Liga Totálních Debilů.

Časopis byl směsicí studentských povídek, poezie, vtipů, narážek, karikatur a ve velmi, velmi omezené míře skutečně informoval o dění ve škole a úspěších studentů (to až ke konci vydávání, kdy nám škola dovolila kopie množit na náklady školy). Vycházel nepravidelně, nevím už ani kolik čísel bylo původně vydáno (ale někde je mám archivovaná) a dokonce vznikly i nějaká vydání po ukončení školy. Pak jsem však přišel o HDD a s ním i o všechna data.

Naštěstí drtivá většina povídek a poezie a jiných textů nejen z mého pera se již tenkrát publikovalo na internetu a jen díky tomu vám budu na mém webu přinášet ty nejlepší kousky, které se dochovaly. Z těchto dochovaných textů jsem pak poskládal skutečně poslední vzpomínkovou a rozlučkovou MYŠLENKU, kterou na třídním srazu a také na výroční školy v roce 2006 dostali všichni mí tehdejší spolužáci. A vám ji nyní přináším v digitální podobě. Užijte si to.

POZN: dneska když se na to dívám zpětně, tak vlastně MYŠLENKA odstartovala moji grafickou a webovou kariéru…

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *